ANNE KARNINDAN SONRA EN RAHAT YER-BOBA WRAP

Bol güneşli,renkli ve bir o kadar da sıcak bir merhaba hepinize..Sıradaki partiyi ne zaman yayınlayacak diye bekleyen takipçilerim olduğunu biliyorum..Ama bu sefer sizlerle paylaşımım farklı yönde olacak...

Tahmin edeceğiniz gibi takipçilerimin ve birlikte çalıştığım müşterilerimin hemen hemen hepsi anne :) yada teyze :)) Bu sebeble bizzat deneyimlediğim ve gerçekten beğendiğim anne-çocuk iletişimi,gelişimi ve eğitimine yönelik her ÖZEL ürün yada aktiviteyi burada siz değerli anne/baba ve aileler ile paylaşmak istedim..Umarım size bu konuda da bir fikir verebilir ve bazı ürünler konusunda kararsız kalan annelerime deneyimlerim ve gözlemlerim doğrultusunda yardımcı olabilirim...

Ve bugün sizlerle paylaşmak istediğim ilk ürün ;


Benden tam not alan"Anne karnından sonra en rahat yer" sloganıyla çıkış yapan ve bu ürünü Türkiye'ye getiren sevgili Nihan Kayalıoğlu ile bu ürün üzerine konuştuk...

Sevgili Nihan bize biraz kendinden ve boba'ya ulaşma sürecinden bahseder misin?
Ben Nihan Kayalıoğlu İçten 2 yaşında Can Ali adında bir oğlum var oğluma hamile olmadan önce Hp ve IBM de toplam 8,5 senelik profeyonel iş yaşamım vardı. Can Ali ye birebir kendim bakmak ve gelişim sürecini onunla paylaşabilmek için bu alandaki çalışma hayatıma ara verdim. 2010 da minik aynam web sitemi açtım ve 2011 yılında da kendi şirketimi kurdum. Boba Bebek Taşıma Ürünlerinin tek Türkiye distribütörüyüm, ithalatından satışına ve pazarlamasına kadar kendim yapmaktayım. Çalışma saatlerimi kendim ayarlayabildiğim için çocuğumu kendim büyütme fırsatı yakalamış oluyorum. Şimdilik Boba ürünleriyle başladığım esasen baba mesleği sayılabilecek distribütörlük, satış ve pazarlama işime, yurt dışındaki markaların da katılımıyla geliştirmek gibi hedeflerim var. Aynı zamanda Anne bebek çocuk dostu her türlü işe ve gelişime elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum ve çok yakında çok güzel gelişmelerin de olacağının duyumunu sizlere verme isterim.

Neden Boba wrap?
1. Bebeğiniz için ana rahmine en yakın ortamı sağlamak istiyorsanız,
2. Premature ve daha küçük bebekler için ekstra destek istiyorsanız
3. Bebeğiniz büyükse ama yine de onunla daha yakın temasta olmak istiyorsanız
4. Bebeğinizi tüm uzuvlarıyla sarmalamak istiyorsanız
5. Her seferinde en mükemmel uyum istiyorsanız,
6. Tüm baskıyı üzerinizde hissetmek istemiyorsanız
7. Konfora önem veriyorsanız
8. Eğer taşıyıcınızın ağırlığı en iyi biçimde dağıtmasını istiyorsanız
9. Terlemeyi sevmiyorsanız , eğer her şeyi yıkamayı seviyorsanız


Bebekleri Boba Bebek Şalında taşımak onların sırt gelişimini olumsuz yönde etkiler mi?
Sert yapılı taşıyıcıların çoğu, özellikle de bebeğinizi bacakları desteksiz bir biçimde aşağı sallanarak taşıdığınızda, omurga üzerinde çok fazla baskı uygular. Birçok doktor bebekler için hele de birkaç saatten fazla süreli taşımalarda, bu pozisyonu tavsiye etmezler. Boba Bebek Şalının tasarımı bebeğinizin vücudunda herhangi bir basınç noktasının oluşumuna izin vermez. Bebeğinizin bacaklarını, kalçalarını ve omurgasını destekler. Şalda taşıma konusunda herhangi bir zaman kısıtlaması da yoktur. Bebeğinizin bedensel gelişimine zarar vermeden bebeğinizi gün boyunca bebek şalında taşıyabilirsiniz.

Boba Bebek Şalını ikizlerinizi taşımak için kullanabilir misiniz?

Evet, Boba Bebek Şalı ikiz bebeklerin taşınmasında da kullanılabilir. Yeni doğanları kolaylıkla içinde barındırabilir. İki bebeği de Boba Bebek Şalında bebekleriniz 2 yaşına gelinceye kadar taşımanızı öneriyoruz.

Boba'yı makinede yıkayabiliyor muyuz?
Evet :)

Artık anne yada anne adaları, bebeği için bir ürün alırken o ürünün doğal olup olmadığına ,hangi malzemeler kullanılarak üretildiğine dikkat ediyor..Boba wrap'ın imalatında hangi malzemeler kullanıldı?
Boba Organik Koleksiyonunda kullanılan tüm dış yüzey kumaşları, panel ve pamuklar belgeli %100 organik pamuktan üretilmektedir. Kullanılan tüm organik pamuklar Organic Exchange 100 ve/veya GOTS standartlarını karşılamaktadır. Aynı zamanda standart geri dönüşümlü ambalajlar da kullanmaktayız.
Boba Classic doğal pamuk doku ve %100 pamuk kumaştan üretilmektedir.

Boba wrap dışında hangi ürünler var bu ailede?
Boba Carrier ve Boba pack çantanın satışı devam etmekte..Pek yakında ise Carrier stuff pack,Boba mini ve theeting paths ailemize katılacak...

Ürünlere nerden ulaşabiliriz?
Ürünlerimize;Boba Türkiye internet sitesi üzerinden taksit kolaylığı ile evinize kadar ulaştırıyoruz..Ayrıca Harvey Nichols mağazaları'ndan da ürünleri temin etme şansları var..

Boba ile hedefin nedir?Bu doğrultuda başka çalışmaların da var mı?
Ben tüm dünyada benimsenen "babywearing" kavramını Türkiye'de yaygınlaştırmayı amaçlıyorum.
İstanbul Doğum Akademisinde ve Kavacık'da bulunan Boba Merkez ofisimizde hamile eğitmeni ve emzirme danışmanı arkadaşım Esra Ertuğrul ile Anne Sütü ve Emzirme ayrıca da hamile eğitimleri veriyoruz. Bizlere çeşitli blogger arkadaşlarımız, anne girişimciler ve internet anneleri de destek veriyor.
 Blog yazarı anneler olarak bir araya gelip çeşitli STK lara destek vermeye çalışıyoruz ayrıca en çok birbirimize annelik ve getirdikleri konusunda destek olmaya çalışıyoruz.

Bu güzel sohbet ve bu mükemmel ürünü bizlere ulaştırdığı için Sevgili Nihan Kayalıoğlu'na sonsuz teşekkürler....EDİTÖRÜN NOTU: Bildiğiniz gibi 08-09-10Haziran'da gerçekleşen ve bugün son gününü yaşayan bebek Şenliği'nin ilk iki günü şenlikte bizzat bulundum..Ve Boba wrap'ı daha önceden almış,çok memnun kalmış ve ne anne ne de bebek sıkıntıya girmeden şenliğe katılan ve Nihan Hn.'a uğrayıp teşekkürlerini sunan birçok anne ve baba ile karşılaştım..Gerçekten mükemmel bir ürün...Hala geç kalmadınız; saat 23:00'e kadar bebek şenliği açık ;)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...